Badania geofizyczne

Badania geofizyczne

Oferujemy szeroki zakres prac związanych z badaniami geofizycznymi. Mogą one towarzyszyć badaniom powierzchniowym podczas prac archeologa. Jednocześnie stanowią skuteczną metodę poznania parametrów geotechnicznych gruntu. Badania geofizyczne pozwalają na nieinwazyjne wykrycie obiektów znajdujących się pod ziemią oraz anomalii mogących zakłócić przyszłe prace budowlane. Z punktu widzenia inwestora to ważna część prac przygotowawczych przed rozpoczęciem budowy, która pozwala na zaoszczędzenie czasu i kosztów. Natrafienie na różnego rodzaju przeszkody w trakcie wykopów może spowodować zakłócenie w harmonogramie prac budowlanych. Od lokalizacji obiektów znajdujących się w gruncie zależy także umiejscowienie np. elementów nośnych przyszłej inwestycji.

Jako Pogotowie Archeologiczne mamy wieloletnie doświadczenie w prospekcjach geofizycznych. W tym celu wykorzystujemy zaawansowane urządzenia pozwalające na wykrycie podziemnych obiektów. Z punktu widzenia archeologii mogą być to: mury, krypty, piwnice, groby, itp. Dzięki badaniom geofizycznym możliwe jest określenie głębokości i podstawowych cech fizycznych obiektu. W sytuacji, gdy zlokalizowany zostaje zabytek archeologiczny, podjęte zostają badania archeologiczne za zgodą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

W badaniach geofizycznych wykorzystuje się nieinwazyjne metody badań, które są dopasowywane do właściwości gruntu i lokalizacji. Są to m.in. metody:

  • georadarowe
  • sejsmiczne
  • elektrooporowe
  • elektromagnetyczne

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub masz dodatkowe pytania – napisz lub zadzwoń.

Czy wiesz, że...

W Muzeum Narodowym w Warszawie znajduje się pierwsza i dotychczas jedyna ciężarna mumia egipska. Zmumifikowana kobieta została błędnie zidentyfikowana jako kapłan Hor-Dżehuti i przeleżała w zbiorach warszawskiego muzeum blisko 200 lat.

=
zabezpiecznie antyspamowe